Konut Paket Sigortası Yaptırmak İçin 7 Sebep

Konut Paket Sigortası evinizi ve eviniz içerisindeki eşyalar konusunda güvence sağlar. Ev eşya sigortası olarak da bilinen konut sigortası, evinizde gerçekleşebilecek yangın, hortum, deprem, sel, hırsızlık, yıldırım gibi riskler için güvence verir.

1- Eşyalarınızı güvence altına alırsınız.

Eşyalar her evin olmazsa olmazıdır ve elbette ev bütçesinin büyük bir kısmını oluşturur. Evinizdeki eşyalarınızı sigorta kapsamına dahil etmek herhangi bir maddi kayıp yaşamamanız konusunda önemlidir. Konut sigortası teminatları poliçeden poliçeye değişiklik gösterir. Eviniz ve eşyalarınız için en uygun sigortayı seçmek için Kıbrıs Sigorta acentelerinden destek alabilirsiniz. Herhangi bir olumsuz durumda eşyasız kalmamak veya en az zararla atlatmak için Konut Paket Sigortası yaptırmanızı öneririz.

ev eşya sigortası

2- Doğal afetlere karşı teminat sağlar.

Deprem, sel, yer kayması gibi pek çok doğal afet çeşidi vardır. Her evin konumu ve içerisinde bulunduğu arazinin yapısı farklı olabilir. Kimi evler yer kaymasının daha fazla olabileceği yerlerde iken bazı konutlar da deprem bölgeleri üzerinde inşa edilmiş olabilir. Konut Paket Sigortası birçok doğal afet için evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alır.

3- Garajınız gibi alanlar da güvende olur.

Evimizin içi kadar dışındaki diğer geliştirmeler de bazı riskler taşır. Örneğin garajımız içerisinde yer alan eşyalar veya bahçemizdeki bahçıvan evi gibi geliştirmeler… Satın alacağınız ev ve eşya sigortasıyla bu alanları da koruma altına alabilirsiniz.

tesisat hasarları

4- Tesisat nedeniyle oluşan hasarlara teminat verir.

Ufacık bir tesisat kaçağı evinizi ve eşyalarınızı kullanılmaz hale getirebilir. Konut Paket Sigortası ile sel ve su baskınının yanı sıra dahili su tesisatı hasarlarına karşı teminat sağlamaktadır.

5- Hırsızlık nedeniyle oluşan hasarları da karşılar.

Günümüzde hırsızlık nedeniyle eşyalarınız çalınabilir ve maddi kayıp yaşayabilirsiniz. Konut Paket Sigortası çalınan eşyalara teminat sağlamasının yanı sıra, hırsızlık nedeniyle oluşabilecek hasarları da karşılıyor.

6- Komşularınıza karşı sorumluluklarınızı güvence altına alır.

Konutunuzda meydana gelen beklenmedik bir durum komşularınıza da zarar verebilir. Örneğin küçük bir yangın veya tesisat hasarı nedeniyle komşunuzu etkileyebilecek hasarlar da teminat kapsamındadır. Ancak ev ve eşya sigortası alırken poliçenizde komşu sorumluluk teminatı bulunduğundan emin olmalısınız.

7- Kiracılar da konut sigortası yaptırabilir.

Üstelik bu sigortayı yaptırmak için gayrimenkulün sahibi olmanıza gerek yok! Birçok alanda güvence sağlayan bu sigortayı kiracılar da yaptırabiliyor. Üstelik mal sahibi sorumluluk teminatı ile birlikte konut hasarlarındaki maddi sorumluluğunuzu güvence altına alabilirsini.

Konut Paket Sigortası için teklif alın.

Evinize ve içindeki eşyalara teminat sağlayan konut sigortası teklifi almak için Kıbrıs Sigorta acentelerini ziyaret edebilir veya Kıbrıs Sigorta Konut Paket Sigortası sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Önerilen makaleler